tegola.sk
Tegola Slovakia

profesionálne strešné
                a izolačné materiály

 
     Úvod Prečo Tegola? | Otázky a odpovede | Obchodné podmienky | Kontakt
     Šikmé strechy
     Ploché strechy
     Termoizolácie
     Spodné hyroizolácie
     Geosyntetika
     Zelené strechy
     Fotovoltaické strechy

šindle Master

Otázky a odpovede


Šikmé strechy
Obchodné podmienky
Ploché strechy
 
Šikmé strechy

Aké sú výhody šindľov oproti tradičnej krytine?
Šindle sú ľahšie, flexibilnejšie a ponúkajú širšiu škálu tvarov a farieb. Sú použiteľné pre každý tvar a pre široký rozsah sklonov.

Prečo je nízka hmotnosť výhodou?
Nízka hmotnosť krytiny sa prejavuje na nižšom zaťažení a vyššej bezpečnosti. Taktiež umožňuje jej použitie aj na subtílnejších konštrukciách.

Na stránke som nenašiel špeciálne prvky k šindľom, máte ich v ponuke?
Všetky doplnky, ktoré potrebujete k našej krytine nájdete v doplnkoch pre šikmé strechy. Nepotrebujete však žiadne zvláštne prvky na okraje, hrebeň, úžľabie alebo zmeny sklonov.

Čím sú šindle Tegola lepšie ako ostatné?
Vyznačujú sa najmä svojou spoľahlivosťou, kvalitou a farebnou stálosťou. Pri ich výrobe je používaný veľmi kvalitný bitúmen Tia-Juana, dovážaný z Venezuely, ktorý má vysokú rozmerovú stálosť pri pôsobení každodenných teplotných rozdielov. Obsahujú impregnované sklené vlákno s vysokou hmotnosťou (125 g/m2), a tak poskytujú odolnosť prevyšujúcu požiadavky medzinárodných noriem. Farbu šindľov tvorí špeciálny keramizovaný granulát, ktorý zaručuje farebnú stálosť. Čadič (hornina mimoriadnej tvrdosti), ktorý je jeho základnou surovinou, nepohlcuje vlhkosť a preto nepodlieha stárnutiu. Farbenie posypov prebieha v špeciálnych peciach pri teplotách presahujúcich 650°C. Anorganické pigmenty používané pre vytvorenie farebných odtieňov sú odolné voči UV žiareniu. Ich spoľahlivosť je overovaná aj kartáčovým testom, ktorým by väčšina šindľov pravdepodobne neprešla.

Zachovávajú si šindle Tegola svoje vlastnosti aj pri extrémnych poveternostných podmienkach?
Áno, sú testované aj v extrémnych teplotách od -70°C do +90°C. Sú odolné voči vetru, hnanému dažďu, krupobitiu a silným prívalovým dažďom. Taktiež nepodliehajú vplyvom znečisteného životného prostredia.

Pri akých sklonoch je možné použiť šindle Tegola?
Minimálny odporúčaný sklon je 15° a maximálny 90°. Pri použití špeciálnej podkladovej fólie Icebar je však možné využívať všetky sklony.

Aké sú výhody šindľov oproti plechovej krytine?
Najväčšou výhodou je ich nehlučnosť. Plechové krytiny sú totiž pri daždi a vetre veľmi hlučné, a tak neposkytujú dostatočný akustický komfort. Okrem toho sa šindle skladajú z menších častí a teda ľahko dilatujú. Nie sú kompaktné a umožňujú únik pár. Preto na nich nevzniká kondenzácia a nepodliehajú korózii.

Majú šindle Tegola aj nejaké ďalšie výhody?
Šindle Tegola sú pochôdzne a umožňujú tak jednoduchú kontrolu strechy. Sú prakticky balené a na jednu paletu sa vojde od 104 až do 179,4 m2 (podľa modelu). Uľahčuje sa tak ich skladovanie, preprava a vynášanie na strechu.

Prečo je modrý šindeľ drahší ako ostatné?
Výroba modrého pigmentu je oveľa náročnejšia a modrý granulát, ktorý si zachová svoju farbu desiatky rokov je veľmi vzácny.

Mám záujem o Vašu krytinu, neviem si však vyrátať, koľko jej potrebujem. Čo mám robiť?
Kontaktujte nás a my Vám na základe projektu alebo presných rozmerov spracujeme cenovú ponuku.

Zoxidovaná meď s „patinou času“ má podľa fotiek rôzne farby. Prečo?
Na fotkách, kde sú šindle umiestnené v rôznom prostredí a fotené pri rôznych svetelných podmienkach môžu vzniknúť malé rozdiely. Dôležitým faktorom je však aj prostredie, v ktorom meď oxiduje. Nemôžeme Vám teda zaručiť, že farba zoxidovanej medi bude vždy rovnaká. Meď je prírodný materiál, ktorý si „žije svojím životom“. Práve preto je to taká vzácna a zaujímavá krytina.

Sú šindle Top Stick horšie ako klasické šindle s posypom?
Šindle Top Stick poskytujú vysoký štandard za dostupnú cenu. Majú menej druhov a farieb a sú ekonomickejším riešením kvalitnej strechy.

Ploché strechy

Aký je rozdiel medzi TPO a mäkčeným PVC?
PVC je pevný materiál a aby s ním bolo možné pracovať, ako so strešnou fóliou, musí byť mäkčený monomerickými zmäkčovadlami - olejovými ftalátmi. Tieto zmäkčovadlá nemajú s polymérovými reťazcami stálu chemickú väzbu a preto unikajú do okolia. V dôsledku nedostatku zmäkčovadla PVC fólia časom tvrdne a krehne. Prestáva byť ohybnou a stáva sa náchylnejšou na UV žiarenie a mechanické poškodenie. Po niekoľkých rokoch, keď podiel zmäkčovadiel klesne pod určitú hranicu, sa fólia začne lámať, praskať a prestane byť účinnou hydroizoláciou.
TPO fólia je pružná a ľahko manipulovateľná vďaka vysokému podielu etylénpropylénovej gumy, ktorá vytvára stálu chemickú väzbu s polymérovými reťazcami. Jej životnosť teda nie je obmedzená nestabilnými zmäkčovadlami, ale iba životnosťou samotných obsiahnutých prvkov.

Je potrebné medzi TPO a tepelnú izoláciu používať geotextíliu?
Nie. Keďže TPO, narozdiel od mäkčeného PVC, neobsahuje zmäkčovadlá, ani iné agresívne chemické látky, je ho možné aplikovať priamo na tepelnú izoláciu. TPO je plne kompatibilné so všetkými bežnými stavebnými materiálmi (napr. aj s asfaltom). Je odolné voči kyslým dažďom, chemickým látkam obsiahnutým v pôde, proti prerastaniu koreňov a pod.

Obchodné podmienky

Prečo je potrebné zložiť zálohu za tovar, ktorý si na stránke objednám?
Je to potrebné pre našu ochranu a istotu, že si materiál preberiete. Väčšina materiálov sa dováža z Talianska a nakoľko Vám tieto prepravné náklady neúčtujeme, pri špekuláciách by nám vznikali náklady, ktoré by znemožňovali plynulý chod a ohrozovali by našu spoľahlivosť.

Prečo sú dodacie doby až do 14 dní, keď cesta z Talianska trvá menej ako 10 hodín?
Je to z toho dôvodu, že nie vždy objednávame celý kamión. Preto je potrebné využívať kamióny, ktoré je možné doložiť a ich zosúladenie s našimi potrebami nie je vždy jednoduché. Dopravné spoločnosti bývajú dlho dopredu vyťažené a tak si niekedy treba na potrebný materiál počkať.

Je možné, že v Tegole v inej krajine dostanem lepšiu cenu ako na Slovensku?
Nie. Nie sme totiž repredajcovia, ale priame zastúpenie materskej spoločnosti Tegola Canadese na Slovensku. Ak teda oslovíte našu materskú firmu, alebo inú Tegolu, vždy Vás nasmerujú na miestne zastúpenie. Ceny sú jednotné a ak sa líšia, tak len v dôsledku vplyvu prepravných nákladov.
 Tegola Slovakia s.r.o. Copyright © 2010